ThermoShield® Exterieur

 
 

Odolný fasádní nátěr ThermoShield Exterieur s regulací vlhkosti ve zdivu. Snižuje tvorbu plísní a snižuje energetickou náročnost budov.

 

Dostupnost Zvolte variantu Na dotaz Na dotaz
Varianta
Cena 2 320 Kč 5 800 Kč od 2 320 Kč bez DPH
2 807,20 Kč / ks 7 018 Kč / ks od 2 807,20 Kč    
Kategorie Barvy a nátěry
Záruka 1 rok
 

POPIS PRODUKTU


ThermoShield Exterieur je vysoce kvalitní, difúzně prodyšný fasádní nátěr s endotermickými účinky na akrylátové bázi, dostupný v mnoha barevných odstínech a připravený k okamžitému použití. Díky svému složení významně ovlivňuje hydrodynamické a termické děje ve stavební konstrukci a to na principu endotermické membrány, která odvádí vlhkost a odráží tepelné záření čímž nemalou měrou přispívá k prodloužení funkční životnosti stavby.

 

SLOŽENÍ


pojivo – vysoce elastické akrylátové pryskyřice

plnivo - keramické duté mikrokuličky (uvnitř obsahující inertní plyn)

barvivo - běloba v podobě oxidu titaničitého popřípadě další barevné pigmenty

 

OBLAST APLIKACE


ThermoShield Exterieur je odolný ochranný nátěr pro téměř všechny podklady v exteriéru. Výjimečné složení tohoto nátěru otevírá spoustu možností aplikace přinášející tepelný efekt jak v zimním tak i v letním období. Aby byla zajištěna funkčnost endotermické membrány musí být aplikován na difúzně prodyšný podklad o hodnotě difúzního odporu Sd v rozmezí od 0,1 do 1,9m.

 

SPECIFICKÉ VLASTNOSTI


Má velmi nízkou emisivitu – povrch membrány vyzáří třikrát méně vlastního tepla než např. cihla nebo beton. Konstrukce má o 30% vyšší tepelnou kapacitu i akumulační schopnost.
Plní funkci membrány – nátěr je variabilně difúzně otevřený. Zabraňuje atmosférické vodě v pronikání do podkladu a současně umožňuje odpařování vlhkosti z konstrukce do exteriéru. Na podkladech s difúzní schopností se sníží vlhkost konstrukce a tím se zvýší vlastní tepelný odpor.
Má velmi vysokou trvalou odrazivost - zpět do prostoru odráží až 86% slunečního záření.
Nátěr je vysoce odolný vůči agresivním vlivům životního prostředí jako je smog, ozón, kyseliny, soli a UV záření. Je prostý výparů a ředidel, vykazuje vysokou stálobarevnost, je těžko zápalný a tepelně uklidňující.